מה עושים כשיש הרבה חובות? ואיך מסיימים עם כל ההלוואות בצורה חכמה? הכל על משכנתא לסגירת חובות!

אתם לא היחידים בארץ עם אותו תיק. חלק גדול מאזרחי ישראל נתונים בחובות. ככה זה כשחיים בלי חשבון. אבל תכל'ס מה אפשר לעשות כדי לצאת ממעגל הקסמים של הלוואות, חובות, החזרים ושוב הלוואות שרק הולכות ותופחות? יש דרך לצאת מזה!

קוראים לה משכנתא לאיחוד הלוואות, שמעתם פעם על המושג הזה?

מדובר פה בתהליך שבו במקום לשלם הלוואות למלא מקומות ולרדוף אחרי החובות פשוט משיגים הלוואה אחת מסודרת בתשלומים קבועים ובכך מסיימים את כל ההלוואות השונות הפזורות בין גופים שונים, חברים וקרובי משפחה.

הרבה חובות

למה עדיפה הלוואה אחת גדולה על פני הרבה הלוואות וחובות?

הלוואות על סכומים נמוכים לא ניתנים לטווח ארוך מידי ולכן לא תצליחו להחזיר את כל ההלוואות בו זמנית במועד שסוכם. הדבר הזה גורם בראש ובראשונה ללחץ ולחוסר רוגע נפשי, מה שמונע ממכם להשקיע בכלכלת הבית שלכם ובעצירת מרתון החובות. כאשר אתם צריכים לדאוג כל יום מחדש למי צריך להחזיר כסף היום ומאיפה לגייס את הכסף זה מונע ממכם לייצר את הכסף שאתם באמת צריכים. חוץ מזה ריבוי הלוואות שכל הזמן נלקחות ונפרעות (במקרה הטוב) משפיעים על דו"ח נתוני האשראי שלכם וגורמות לו להיות מלא מידי בנתונים שליליים. בדרך כלל הלוואות שנלקחות בלחץ גובות גם ריבית יקרה יותר. 

בשורה התחתונה, אם לא תצאו ממעגל ההלוואות הזה תישארו תקועים בבוץ לעולם.

איך תעזור משכנתא לאיחוד הלוואות?

אתם בעצם אמורים לעשות חשבון של סך ההלוואות שלכם. על הסכום הזה אתם מבקשים מהבנק להגדיל את המשכנתא שלכם שכבר קיימת על הדירה. בצורה כזו הריביות יהיו נוחות ואטרקטיביות יותר. המצב שיווצר לאחר שתגדילו את סכום המשכנתא הוא שתקבלו סכום כסף מהבנק שבו תכסו את כל החובות שלכם ובתמורה לכך ההחזרים החודשיים שלכם יגדלו. בעצם במקום לרדוף אחר החזרים והלוואות הכל יכנס למשכנתא. 

כדי שתהליך איחוד ההלוואה יתנהל טוב ובצורה חלקה, מומלץ מאוד לפנות ליועץ משכנתאות שיסייע לכם. יכול להיות שעל הדרך כבר ישתלם לכם לעשות גם מיחזור משכנתא מה שעשוי להשאיר לכם את ההחזרים החודשיים כמעט באותו גובה. תבדקו את העניין עם יועץ משכנתאות מומחה כמו מומחי משכנטאצ' הם יוכלו לעזור לכם מאוד ולחסוך לכם הרבה מאוד כסף.

ומה השלב הבא?

כדי שתגיעו למצב שבו אתם עומדים בהחזרי המשכנתא המוגדלים בכבוד בלי צורך לקחת הלוואות נוספות אתם צריכים לעשות סדר בכלכלה הביתית שלכם. לא סתם הגעתם לכזה מצב. בשלב הראשון תבחנו את הרגלי הצריכה שלכם ובנו לכם תקציב מותאם להכנסות שלכם ולהוצאות הקבועות. מומלץ להיעזר בבעלי מקצוע שיעזרו לכם לבנות תקציב מאוזן על פי נתוני החיים שלכם ובכך תוכלו לסמן בהצלחה את העלייה למסלול כלכלי בטוח!

קבעו עכשיו פגישה עם המומחים של חסכוניסט כי איתנו הדרך לעתיד הכלכלי שלכם, כבר סלולה!