זקוקים להלוואה? כך תעשו את זה נכון! כל מה שאתם צריכים לדעת בפוסט הבא!

הלוואות זה אף פעם לא מומלץ אבל לפעמים יש בהם צורך. אבל שימו לב גם שאתם לוקחים הלוואה אתם צריכים לעשות את זה בצורה נכונה. כך תוכלו בכל מצב לחיות חיים רגועים ושלווים מבחינה כלכלית. 

הלוואה

למה צריך לשים לב לפני שאתם לוקחים הלוואה מהבנק?

בראש ובראשונה שימו לב שאתם לא לוקחים הלוואה בסכום גדול יותר ממה שאתם זקוקים לו. חשוב שתבינו שכל שקל שאתם לווים מהבנק אתם משלמים עליו חבל לקחת יותר ממה שאתם באמת זקוקים לו. דבר נוסף שאתם צריכים לשים לב אליו הוא מהי יכולת ההחזר שלכם. כמה כסף אתם מסוגלים להחזיר מידי חודש. אל תמתחו את הגבול יותר מידי כי אתם צריכים לעמוד בתשלום ההלוואה אך כן נסו להגיע לסכום כמה שיותר גבוה שאותו תחזירו בחודש. ככל שההחזר החודשי יהיה גבוה יותר כך תקופת ההלוואה תהיה קצרה יותר וממילא הריביות יהיו זולות יותר. 

אם יש לנו אפשרות להשיג את המזומנים בדרך אחרת מהלוואה עדיף לממש אותה?

ברור! הלוואה זו האפשרות האחרונה. כמובן שתלוי מה הדרך האחרת. אם יש לכם פיקדון בבנק ברור שעדיף להשתמש בו ולא להלוות כסף אך אם מדובר בהשקעה יכול להיות שעדיף לכם להשאיר אותה על מקומה וגם זה לא תמיד נכון. בקיצור כסף מהעובר ושב נזיל, ברור שעדיף להשתמש בו ולא לקחת הלוואה סתם. לעומת זאת אם כסף שנמצא במקומות אחרים כמו קופות גמל, פנסיה, קרנות השתלמות ועוד לא כדאי להשתמש בו בלי להתייעץ קודם.

אם נרצה לכסות את ההלוואה לפני תום מועד הפירעון האם זה אפשרי?

אף אחד לא יכול למנוע זאת ממכם אך בדרך כלל זה לא כזה משתלם. הלוואה מהבנק שהיא לא משכנתא בדרך כלל לא נלקחת למידי הרבה זמן ואילו כדי לכסות אותה לפני הזמן תצטרכו לשלם לבנק עמלת פירעון מוקדם. בדרך כלל זה לא יוצא מידי משתלם כי העמלה שתשתלמו גבוהה יותר מהריביות שאתם אמורים לשלם. 

מה עושים אם הבנק מסרב לתת הלוואה?

חשוב לזכור שאמנם הבנק הוא האופציה המעודפת לבקשת הלוואות אך לא היחידה. יש היום מספיק גופים חוץ בנקאיים וחברות ביטוח שישמחו להעניק לכם הלוואה. יש היום תחרות בשוק ותמיד תוכלו להשיג הלוואות. כמובן שבמקרים כאלו תצטרכו לחשוב פעמיים כי הריביות הרבה יותר יקרות.

ועוד משהו, אם הגעתם למצב בו הבנק מסרב לתת לכם הלוואה, לא בטוח שכדאי לכם לפנות לקחת את ההלוואה מבלי להתייעץ קודם. אם לא קיבלתם הלוואה מהבנק סימן שהמצב שלכם לא מזהיר בלשון המעטה. זה יכול לגרום לשני דברים, גם ריביות יקרות עוד יותר מהגופים שיסכימו כן לתת לכם הלוואה ובדרך כלל זה גם עלול להוביל אתכם לקריסה כלכלית. 

פנו עוד היום למומחים של חסכוניסט שיבדקו את המצב הכלכלי שלכם ויעזרו לכם לעלות על דרך המלך, וכמובן לחסוך הרבה כסף.

לקביעת פגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו, הקליקו כאן!