האם משיכה של כספים מקרן פנסיה או מקרו השתלמות עשויים להוות פתרון למצב כלכלי לא מספיק טוב?

נקלעתם לקשיים כלכליים? זקוקים למזומנים? חשבתם ברצינות לפדות את קרן ההשתלמות שלכם את הפנסיה שלכם?

אז רגע לפני שאתם עושים את הצעד הגורלי הזה כדאי שתקראו את הפוסט הבא.

פדיון חיסכון

באופן כללי האם זה צעד חכם?

לא!!! בפירוש, התשובה היא לא רבתי. משיכה של קרן השתלמות לפני הזמן ופדיית קרן פנסיה בעקבות מצב כלכלי דחוק הינו צעד לא חכם בכלל שעלול לגרום לכם לקשיים כלכליים רבים. יש לכך כמה סיבות. ובהקשר למזומנים שאתם זקוקים להם תמצאו דרך אחרת להסתדר.

למה לא כדאי לפדות קרן פנסיה לפני הזמן?

דבר ראשון משום שאתם פשוט זקוקים לה, אנשים טועים לחשוב שפנסיה זהו סוג של לוקסוס והם לא מבינים שזה פשוט צורך חיוני. אם לא יהיה לכם פנסיה לעת זקנה ממה תחיו? בדרך כלל אנשים מבוגרים כבר לא מסוגלים לפרנס את עצמם. הפנסיה היא לא סתם קופת חיסכון שמיועדת לצרכי מותרות, הפנסיה מיועדת לצרכים הבסיסיים שלכם, לתרופות, מזון, תשלום לבית אבות או שכר דירה. אל תשלו את עצמכם שתוכלו להסתדר בלי פנסיה. הסיבה השניה לכך שפדיית פנסיה לפני הזמן היא שטות קשורה לעמלות הגבוהות שצריכים לשלם כאשר מושכים פנסיה לפני הזמן. במה מדובר אתם שואלים? לא פחות מ 35% מהסכום שיצטבר בקרן הפנסיה. לא חבל על הכסף הזה!? 

מה הבעיה למשוך קרן השתלמות לפני הזמן?

דבר ראשון, אם תמשכו קרן השתלמות לא נזילה, אתם תצטרכו לשלם מיסים גבוהים מאוד וחבל. לעומת זאת, עם קרן ההשתלמות נזילה לא תחויבו במיסים. קרן ההשתלמות הופכת לנזילה כל 7 שנים אך זה לא אומר שמשתלם לכם לפדות אותה. חשוב להבין שקרן ההשתלמות צוברת ריביות והכסף תופח שם. ככל שיהיה לכם יותר כסף בקרן השתלמות כך יתווסף לכם עוד ועוד כסף בחשבון הקרן. לכן, גם אם הקרן נזילה, לא בטוח שכדאי לכם למחות בגין משיכה אחת סכומי ענק שהייתם יכולים להרוויח.

אם קרן פנסיה וקרן השתלמות הם לא אופציה, מאיפה משיגים כסף?

בדור של היום השאלה הזו כבר לא שאלה, כמעט לכל מצב יש פתרון רק צריך למצוא אותו. ההמלצה שלנו היא לפנות ליועץ כלכלי מוסמך שיבחן את המצב הכלכלי שלכם. יש פתרונות היום כמו איחוד הלוואות על ידי הגדלת משכנתא, יש מאיפה להשיג כסף. והכי הרבה באחוז הבודד של המקרים בהם אין אפשרות בכלל להסתדר, או אז יכול להיות שהצעד הכי חכם שתוכלו לעשות זה למשוך את הקרן השתלמות.

לסיכום, קרן פנסיה לא פודים בשום אופן, לעומת זאת קרן השתלמות מושכים רק לאחר בדיקה מדוקדת שאין שום אפשרות אחרת.

פנו למומחים של חסכוניסט שיספרו לכם מאיפה מגייסים כסף. קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית חינם ובמידה שנוכל לעזור לכם נזמין אתכם להמשך תהליך ייעוץ. 

פנו עכשיו למומחים שלנו שילמדו אתכם איך לחסוך ולהרוויח!