כל מה שרציתם לדעת על שבירת קופת חיסכון!

כמה שהנושא הזה לא נעים צריך לדבר עליו לפעמים. יש מצבים שהפתרון היחיד הוא לשבור קופת חיסכון ולוותר על כל החלומות שגנזנו בתוכה. רק מה, גם במקרים כאלו צריך לדעת איך בדיוק לעשות את זה.

בפוסט הבא נסביר באילו מצבים יש צורך לשבור את קופת החיסכון ואיך לעשות את זה חכם.        

שבירת קופת חיסכון

מתי מגיע הזמן לשבור קופת חיסכון?

דבר ראשון חשוב להבהיר את המטרה שבשלה פתחם את הקופה והשקעתם לאגור בה כספים. לפעמים הקופה תהיה מיועדת למטרה מסוימת כמו קניית ריהוט לחדר. אך ברוב המקרים קופת חיסכון מיועדת לשריין לכם סכום כסף כדי שבעת הצורך תוכלו לעמוד על הרגליים בעזרתה. אתם צריכים לזכור שעבדתם לחסוך את הקופה הזו לא בשביל להתפנק בצרכים נוספים אלא כדי שבעיתות חירום תוכלו להתייצב ולהיחלץ ממצבים כלכליים בלתי נעימים.

קופת חיסכון אמורה להיות כעין גלגל הצלה שנועד לסייע רק במצבים קריטיים במיוחד.

איך מבדילים בין רצון לצרכים קריטיים?

לפני שאתם שוברים קופת חיסכון אתם צריכים לברר עם עצמכם היטב האם לכך התכוונתם כאשר פתחתם את הקופה. הפקת אירוע ענק לרגל יום הולדת הוא רצון ולא ממש צורך. ברור שאם המטרה בפתיחת הקופה הייתה לצורך המסוים הזה, אז הקופה הגשימה את מטרתה. אך ברוב המקרים קופת חיסכון נועדת לסייע במצבים קשים או צרכים חיוניים. 

לדוג' טיפול רפואי כלשהי, תשלום חובות, והצלת העסק כל אלו הם צרכים חיוניים וחשובים שאם אין לכם דרך אחרת לממן אותם תהיו חייבים לפתוח עבורם את כל קופות החיסכון.

קופת חיסכון לצורך מסוים

מקובל מאוד להתכונן מראש להוצאות גדולות שיבואו בעתיד כמו אירועים, מסיבות, טיפול שיניים ועוד. אתם יכולים להתחיל לחסוך עבור הדברים הללו כבר 20 שנה קודם כך שבבוא היום ההוצאות הגדולות לא יזעזעו את המצב הכלכלי שלכם. אם חסכתם למטרה מסוימת כמובן שאתם לא צריכים לשאול את עצמכם אם זה צורך או רצון כי הגעתם אל המטרה.

עומדים לפני עיקול חשבון הבנק שלכם?

אם המצב הכלכלי שלכם אינו מרנין עד כדי כך, ברור שזה המקום לשבירת קופת החיסכון. גם אם הקופה מיועדת למשהו אחר לפני עיקול זה מצב של אין ברירה. כמובן שהיה עדיף שלא תגיעו למצב הזה כלל אך אם לא תשברו עכשיו את החסכונות שלכם ותעצרו את ההידרדרות הכלכלית תצטרכו לעשות זאת יותר מאוחר לאחר שתצברו עוד חובות ונקודות שליליות בדו"ח נתוני האשראי שלכם. חשוב להבין שבמצב של חשבון לפני עיקול אין לכם מאיפה להשיג הלוואות. הדרך היחידה לכסות את החובות זה מכסף שלכם. לאחר שתשברו את החיסכון ותעצרו את המסע הזה הגיע הזמן ללמוד על התנהלות נבונה כך שבבוא היום כאשר תצטרכו את הכסף שהיה בקופת החיסכון ששברתם תוכלו לקחת הלוואה בתנאים נוחים וריביות זולות וגם לעמוד בה בכבוד.

פנו עכשיו למומחים שלנו שילמדו אתכם איך לחסוך ולהרוויח!