מושכים קרן השתלמות לפני הזמן? כמה מס תצטרכו לשלם?

כל מי ששמע על המושג של קרן השתלמות והבין במה מדובר קלט ישר שיש פה מכרה זהב של ממש. קרן השתלמות זו קופת גמל רווחית במיוחד וכמעט ללא סיכונים. בקופת הגמל הזו מפרישים המעביד והעובד מידי חודש סכום שצובר ריבית דריבית בקופת הגמל. פעם ב 7 שנים ניתן למשוך את הקרן ומצטבר בה סכום של משכורות לשנה שלמה לפחות בדרך כלל אף יותר. אם כל זה שמוציאים סכום כל כך גדול אין צורך לשלם מס כלל. וכמובן שיש אפשרות גם לאחר שבע שנים לא למשוך את הכסף ואז הקרן צומחת לממדים גבוהים במיוחד.

מס_על_משיכה_מקרן_השתלמות

האם אפשר למשוך קרן השתלמות במהלך 6 השנים הראשונות?

יש אפשרות כזו אך היא לא רווחית בכלל. אם תמשכו את הקרן לפני הזמן תפסידו הרבה מאוד. הכסף בקרן ההשתלמות צובר ריבית דריבית ולכן ההשקעה רווחית במיוחד כמה שיש בקרן יותר כסף וכמה שהכסף מונח יותר זמן כך הרווחים מכפילים את עצמם פי כמה וכמה מההתחלה. ברגע שתוציאו לפני שעברו 6 שנים דבר ראשון תפסידו את הצמיחה של הקרן. בנוסף תחויבו במס הכנסה גבוה במיוחד על הסכום שתמשכו.

אך יש מקרים שאין ברירה וצריך את הכסף לכן לפחות תבדקו איך תוכלו לקבל את הפטור מהמס.

הקורונה וקרן השתלמות

בתקופת הקורונה בעקבות המשבר הכלכלי ניתנה האפשרות למשוך קרן השתלמות מבלי לשלם מס. הפטור ממס ניתן בין חודשים אוגוסט 2020 לספטמבר 2021. הפטור ניתן רק לזוגות שיצאו לחל"ת או שההכנסה החודשית הופחתה באופן משמעותי. ניתן לומר שכמעט כולם עונים לקריטריונים הללו. 

בקיצור, בתקופת הקורונה מי שהיה זקוק לכסך היה רשאי למשוך קרן השתלמות לפני הזמן מבלי לשלם על כך מס. כל השאלה היא מה קורה איתנו עכשיו.

אין אפשרות לקבל פטור ממס!

גם אם בתקופת הקורונה היתה אפשרות להתחמק ממס במשיכת קרן השתלמות היום זה כבר לא רלוונטי. אם תרצו למשוך קרן השתלמות לפני הזמן תאלצו לשלם מס הכנסה גבוה במיוחד של 25%. כלומר תדרשו לחלוק עם המדינה רבע מהקרן.

ממש לא היינו ממליצים לכם על התענוג, מה גם שאמרנו שבזמן שאתם מושכים הכסף יכל לצמוח אז זה ממש חבל.

הפתרון- הלוואה מקרן השתלמות!

אם אתם זקוקים דחוף לכסף אך לא רוצים לבזבז אותו ולתת אותו במתנה למדינה היינו מציעים לכם על מהלך קצת אחר. הלוואה מקרן השתלמות, תוכלו לבקש מהגוף שבו נמצאת קרן ההשתלמות שלכם הלוואה על החשבון. הם ישעבדו את הקרן ואתם תקבלו את הסכום ותחזירו אותו בתשלומים. כמובן שזה לא יהיה אותו דבר, תדרשו לשלם ריביות אומנם נמוכות מאוד יחסית לשוק אך זו הוצאה. בנוסף ההלוואה תהיה רק בסכום של 50% מקרן ההשתלמות כך שלא תקבלו את כל הסכום של הקרון בהלוואה וכן תקופת הפירעון היא יחסית קצרה מה שגורם לתשלומים החודשיים להיות גבוהים יחסית.

אך עם הכל ברור שהאופציה הזאת טובה יותר ממשיכה לפני הזמן. וכמובן אתם יכולים לחפש גם תחליפים אחרים.

המומחים של חסכוניסט אלופים בלהשיג כסף עם שתי האופציות לא נראות לכם תפנו עכשיו למומחים שלנו שישיגו לכם פתרון טוב יותר.