מחפשים לחסוך כסף במשכנתא? יתכן ובקרוב יופחת המחיר של עמלת פתיחת תיק משכנתא

כל מי שלוקח משכנתא יודע שמשכנתא זה לא רק משכנתא יש עוד מלא תשלומים מסביב. חוץ מההוצאות הנלוות של מעבר דירה יש הוצאות נלוות שקשורות באופן ישיר למשכנתא כמו עורך דין, יועץ משכנתא, שמאי ועוד. הוצאות נוספות הם העמלות השונות שצריך לשלם לבנק. אחת מהעמלות הללו היא עמלת פתיחת תיק משכנתא. כביכול מדובר בדמי טירחה על כך שהבנק מטפל לכם במשכנתא. המחיר של העמלה הזו הוא ממש יקר יחסית למטרה לה היא נגבית. בסך הכל הבנקים לא מעניקים לכם הלוואה ללא רווח. הם מרוויחים עליה טוב טוב. אז גם כסף על העבודה הם דורשים?

פיצויים בגין תאונת עבודה

היקף המשכנתאות השנה עמד על 115 מיליארד ש"ח

גובה עמלת פתיחת תיק משכנתא הוא 0.25% כלומר רבע אחוז. שתבינו, אם לקחו משכנתא בהיקף של 16 מיליארד ש"ח, הבנקים הרוויחו השנה ¼ אחוז מהסכום הזה. מדובר בסכום עצום של מיליוני שקלים. אין שום סיבה שהבנקים ירוויחו את הסכום הזה אם הם מרוויחים סכום ממש מכובד מריביות המשכנתא לבדן. בדיוק לכן העלו הצעת חוק בממשלה להגביל את עמלת פתיחת תיק משכנתא ל 360 ש"ח בלבד. מדובר בהוזלה משמעותית. סכום המשכנתא הממוצע הוא 900,000 ש"ח ללקוח כל לקוח צריך לשלם 2,250 ש"ח שקל על עמלת פתיחת תיק. אם מורידים את המחיר ל 360 ש"ח זה חיסכון של כמעט 2,000 ש"ח.

איך הבנקים מגיבים על העניין?

כמובן שהם זועמים. נוגסים להם בנתח רווח משמעותי. אך אין מה לרחם עליהם הם מרוויחים מספיק משוק המשכנתאות בישראל. מה שכן צריך לקוות שהבנקים לא ידאגו לעדכן את המרווח שלהם ולנסות לסחוט את הכסף הזה דרך ריביות יקרות יותר. כמובן שאי אפשר לדעת מה יהיה רק צריך לשים לב לזה ולקחת יועץ משכנתאות מאוד טוב. 

האם יש עוד מקומות במשכנתא שאפשר לחסוך בהם?

כן והרבה. דבר ראשון מה שרלוונטי לכולם זה יועץ משכנתא שיחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ומלא שעות עבודה. אבל מעל הכל אם אתם רוצים לקבל ריביות זולות אתם צריכים להתחיל כבר מעכשיו לדאוג שכלכלת המשפחה שלכם תהיה מאוזנת ויציבה. להגדיל הכנסות, להיפטר מהלוואות ולשים לב לדוח נתוני האשראי שלכם. בדרך שלכם למשכנתא זולה יותר, אתם מוזמנים לפנות אלינו כדי שנכין אתכם לקראת המשכנתא מתוך חיים מאוזנים מבחינה כלכלית. 

פנו היום למומחי חסכוניסט!